עוד לפני שפונים אנו בסנטרגרף להדפסה יש וצריך להשקיע בגרפיקה של המוצר עצמו. הגרפיקה עצמה הינה תהליך ותחום בפני עצמו אותו רבים לומדים ומתמקצעים. בסנטרגרף, מעבר לשירותי הקצה הרבים בתחום ההדפסות, ניתנים כמובן שירותי גרפיקה רבים ללקוחות. אלו מגיעים עם רעיון בוסרי ובעזרת אנשי העיצוב הגרפי של סנטרגרף הופכים הם יחד את המוצר הסופי למרהיב ומושך יותר וזאת בעזרת עיצוב גרפי ייחודי ומקצועי.
 בבסיסו תחום העיצוב הגרפי עוסק בשילוב של תמונה וטקסט בעבור העברת מסר מסוים. העיצוב הגרפי הופך כך בעצם לחלק בתחום של תקשורת חזותית. אי לכך, העיצוב הגרפי מקבל ביטוי במקומות רבים דוגמת עלונים, כתבי עת, ספרים, מוצרי צריכה, כרזות, שלטי חוצות, אתרי אינטרנט, ממשקים טלוויזיוניים, מערכות מידע, וידאו, אנימציה ועוד.
 בעבור אלו העוסקים בעיצוב גרפי המטרה העיקרית היא בהעברת המסר ופחות במראה התוצר הסופי. אותו תוצר סופי נקבע לרוב על ידי אמות המידה של הצרכן, מה שמביא את זה העוסק בעיצוב הגרפי להגבלה בחופש האומנותי שלו.
 בעבר העיצוב הגרפי היה נעשה באופן ידני. המעצב הגרפי היה גוזר רצועות נייר שהיוו חלק מהעיצוב עצמו, מדביקם על גבי נייר מילימטרי ומוסיף אלמנטים גרפיים שונים בעזרת רפידוגרף (עט שרטוט טכני). את האיורים שהיה מוסיף היה מדביק ומתאים. שיטת עבודה זו חייבה את המעצב הגרפי להצטיין ביכולות רישום, גזירה, הדבקה, מתיחת קווים ישרים ומכלול של כישורים טכניים נוספים. מעצבים גרפיים רבים באותה עת נעזרו בביצועיסטים שלקחו אחריות על חלק מהמשימות, כשהם עצמם התרכזו יותר בעיצוב עצמו.ההתפתחות הטכנולוגית ועימה כניסת המחשב הביאו כמובן להתפתחות העיצוב הגרפי. העיצוב הגרפי תוחם לתוך עימוד. על המעצב הגרפי חובה לשלוט בתוכנות גרפיות ותוכנות לעימוד טקסט כשכל העבודה עצמה עוברת בעצם לעבודה מול מחשב. שילוב של תמונות ואיורים מגיעים אף הם מעבודה על המחשב ושילובם נעשה על ידי סריקה או בהוספה של קובץ דיגיטלי.
 מרכיב נוסף וחשוב בעולם העיצוב הגרפי הוא כמובן הגופן. הגופן מהווה בעצם את המידע הטקסטואלי במסגרת העיצוב וחשוב הוא לבחור בגופן נכון ומותאם. במקרים רבים קיימים חוקים של ממש לגבי סוג גופן מסוים ואין הדבר נהוג להחליפו או לשנותו (למשל: שימוש בגופן אחיד בעבור מודעות אבל להם גופן המתאפיין בעיצוב ריבועי כבד – גופן "חיים"). מעבר לכך, קיימים כמובן מקרים מגוונים אחרים בהם למעצב הגרפי יש חופש בחירה אודות הגופן ומאפייניו. יש פעמים ואף שוקדים מעצבים גרפים על הפקת גופן חדש משלהם.
 עיצוב גרפי הינו כיום מקצוע הנלמד במוסדות רבים ונחשבים במסגרת מסלולים מגוונים. מסלולים אלו נבדלים במשך הלימודים, בעומקם המקצועי, תעודת הגמר בסוף הלימודים והיכולת להשתלב בעתיד בשוק העבודה. ההבחנה הבולטת ביותר היא באם מדובר במסלול בעבור תואר אקדמאי שבהם נדרשים לימודים של ארבע שנים ובין אם מדובר בלימודי תעודה הנותנים דגש על עבודה עם תוכנות מחשב ובהקניה של כלים טכניים.